Podłączenie solarów do istniejącej instalacji fotowoltaicznej

Czym są solary? 

Solary, czyli inaczej kolektory słoneczne, to takie urządzenia, dzięki którym energia promieniowania słonecznego przekształcana jest w ciepło. Wykorzystuje się je do podgrzewania wody w domu bez użycia energii i bez negatywnego wpływu na środowisko. Ich działanie jest proste i skuteczne. W wyniku promieniowania słońca, kolektor nagrzewa się i za pomocą ciekłego czynnika przewodzi ciepło do zbiornika wody. Ważne jest, aby był zamocowany w dobrze nasłonecznionym miejscu oraz na odpowiedniej wysokości. Panele fotowoltaiczne różnią się tym, że zamiast przekształcania promieni na ciepłą wodę, przekształcają ją na energię elektryczną. Dzięki temu można zasilić sprzęty elektryczne w domu lub wykorzystać ją do oświetlenia.

Podłączenie solarów do istniejącej instalacji fotowoltaicznej 

Dzięki instalacji fotowoltaicznej znacznie obniżają się rachunki za prąd. Panele, aby były skuteczne muszą być odpowiednio zamontowane. Zdarza się jednak potrzeba zamontowania dodatkowych modułów do instalacji i dobrze jest wiedzieć co w takiej sytuacji należy zrobić. Podłączenie solarów do istniejącej instalacji fotowoltaicznej jest jak najbardziej możliwe. Ważne jest, aby wcześniej odpowiednio się do tego się przygotować. Dzięki temu uniknie się dodatkowych problemów i niepotrzebnych kosztów. W związku z tym warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą dobrze i skutecznie rozszerzyć swoją dotychczasową instalację.

O czym należy pamiętać?

Planując podłączenie nowych solarów, należy pamiętać o kilku ważnych elementach:

  1. Sprawdzenie mocy obecnego falownika
  2. Kontrola stanu obecnych solarów
  3. Dobór odpowiedniej ilości nowych solarów
  4. Odpowiednie dopasowanie modelu nowych paneli
  5. Wybór miejsca montażu

Na początku należy dobrze jest sprawdzić, czy falownik ma odpowiednią moc na pomieszczenie dodatkowych paneli, aby nie pojawiły się później problemy z tym związane. Dodatkowo, przed przystąpieniem do rozszerzania instalacji powinno się skontrolować stan tych już obecnych. Może się okazać, że wymagają one wymiany, o czym warto wiedzieć od razu. Jeśli nie ma żadnych problemów, można przystąpić do działania. Pierwszą kwestią jest liczba paneli, które należy dodać. Liczba musi zgadzać się z zapotrzebowaniem energetycznym domu. Warto jest skonsultować to ze specjalistami, którzy ocenią daną sytuację i odpowiednio doradzą. Aby cała instalacja była spójna, należy zdecydować się na ten sam lub podobny model solarów. Przede wszystkim zgadzać musi się ich moc, żeby mogły funkcjonować poprawnie. Wygląd to sprawa drugorzędowa i ma na celu wrażenie wizualne i estetyczne. Kiedy ma się już dobrane moduły, należy skupić się na miejscu ich zamontowania. Dobrze, jeśli można to zrobić obok istniejących już paneli, jednak ze względów technicznych nie zawsze da się to zrobić. Problemem może być niedostępność promieni słonecznych lub zbyt mała przestrzeń, zwłaszcza jeśli dotychczasowe panele umiejscowione są na dachu. W tym wypadku nie stanowi problemu zamieszczenie ich na gruncie lub na innym budynku, jeśli jest taka możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube